Sposób leniwego bloggera na tysiące odwiedzin w 2014

W końcu mam masę doświadczeń i czas na aktualizację mojego poradnika o zdobywaniu ruchu na strony WWW. Co jeszcze powinienem dodać?

Prawie 2 lata temu napisałem ebook Sposób leniwego bloggera na tysiące odwiedzin. Tytuł wyjaśnia wszystko: ebook na 40 stronach wyjaśniał jak napisać artykuł, który zdobędzie tysiące odwiedzin. Opisaną metodę wykorzystuję z powodzeniem od dawna, a od dwóch lat w ten sposób buduję strony zarabiające na AdSense. Te strony są moim głównym źródłem przychodu – na tyle perspektywicznym, że ostatnio zatrudniłem dwie osoby na pełen etat a kilka innych pracuje dla mnie na faktury. Do tego teraz mam czas na napisanie poradnika :).

Co się stało z artykułem z poradnika?

Tu ciekawostka: na stronie sprzedażowej ebooka znalazł się wykres przedstawiający dzienną liczbę odsłon jednego artykułu, który napisałem postępując dokładnie według poradnika:

dzienne odslony artykulu przez rok

Zajrzałem do statystyk, żeby zobaczyć jak potoczyły się dalsze dzieje tego artykułu. Oto dzienna liczba odsłon tego samego artykułu z ostatnich trzech lat (początek pokrywa się z powyższymi danymi):

dzienne odslony artykulu przez trzy lata

Łącznie to pół miliona odsłon jednego artykułu!

Co się stało, że ruch zaczął spadać? Czy moja strategia przestała działać? Nic z tych rzeczy! Po prostu napisałem drugi artykuł dotyczący tego samego tematu, który zastąpił ten pierwszy. Statystyki drugiego artykułu są takie jak niżej:

dzienne odslony drugiego artykulu

Efekt? Kolejne 200 tysięcy odsłon. Później temat przestał być aktualny, ale 700.000 odsłon dwóch artykułów to i tak niezły efekt.

Ten sposób okazał się na tyle skuteczny, że w 2011 roku postanowiłem zacząć zarabiać na pisanych w ten sposób artykułach i przyznam, że teksty odpuściłem sobie zdobywanie ruchu na tym blogu. Teraz piszę co chcę, bez patrzenia w statystyki. No, może trochę ;).

Co dodać do aktualizacji ebooka?

Jest tylko jeden problem – ebooka napisałem prawie 2 lata temu, a 2 lata to w Internecie całe wieki. Chociaż strategia opisana w ebooku pozostaje bez zmian, to pojawiło się mnóstwo nowych narzędzi ułatwiających lub przyśpieszających pracę, a te z których korzystałem wcześniej istotnie się zmieniły. Wiedza zawarta w ebooku wymaga więc odświeżenia.

Chciałbym opisać takie tematy:

  1. Jak założyć własną stronę,
  2. Jak pisać artykuły, żeby miały tysiące odwiedzin (to był temat pierwszego ebooka),
  3. Jak dziesięciokrotnie przyśpieszyć proces widoczny na powyższych wykresach,
  4. Jak zrobić to samo 100 razy,
  5. Z jakich narzędzi niedostępnych lub bardzo drogich w 2011, ale tanich lub darmowych w 2014 korzystać,
  6. Jak zacząć zarabiać na napisanych w ten sposób artykułach,
  7. Jak zbudować własne zaplecze pozycjonujące,
  8. Jak wykorzystać napisane wcześniej treści.

Skoro wcześniej tylko drugi punkt zajął mi 40 stron konkretnych porad, strach pomyśleć co będzie teraz ;). W każdym razie chciałbym opisać od początku do końca jak zrobić stronę i zdobyć na nią ruch. I tu pytanie do Was: o czymś zapomniałem?