Masz dość wybierania z masy newsów o Dodzie tego, co naprawdę jest istotne? Mam rozwiązanie tego problemu, które mnie po prostu urzekło.

TL;DR: zobacz czy podoba Ci się koncepcja serwisu newsowego z informacjami wybranymi i streszczonymi przez dziennikarza z wieloletnim doświadczeniem i zostaw swoją opinię.>>>

W tamtym roku, jedząc kolację z pewnym Brazylijczykiem, dowiedziałem się, że miał problem z przylotem do Polski, bo trwa u nich praktycznie wojna domowa. Na ulicach są setki tysięcy osób, miasta płoną, a wojsko strzela. W pierwszej chwili pomyślałem, że mocno przesadza. Sprawdziliśmy więc na szybko jak relacjonuję Polskie media.

Jakiś pajac ważniejszy od milionowej manifestacji. Serio?

Po przewinięciu artykułów o tym jak zostać świetnym kochankiem i szokującej historii pięknej siatkarki, trafiliśmy do działu Wiadomości. Gdzieś między superważną informacją o Polaku, który chciał skoczyć z wieży Eiffla żeby zrobić sobie selfie w helikopterze, a niezmiernie istotnym komunikatem TVP, która grozi sądem Czesławowi Mozilowi bo skrytykował festiwal w Opolu, jest! Gigantyczne zamieszki po podwyżce cen biletów.

Onet jest tu tylko przykładem, bo w czołowych portalach było tak samo. Serio? Demonstracja na ponad milion osób (czyli więcej niż na Ukrainie w najgorętszych okresach) zasługuje tylko na tyle? Chociaż to i tak lepiej niż newsy z kolejnego dnia, kiedy temat Brazylii nie został nawet wspomniany.

Były za to jakieś pierdoły o tym czego dzisiaj nie ubrała Doda, o co kłócą się w tym tygodniu politycy i jaki masakryczny skandal spowodowała jakaś gwiazdka o której nigdy nie słyszałem. Szok i niedowierzanie.

Jasne, można czytać bardziej sprecyzowane serwisy, ale nawet te o tematyce biznesowej robią to samo co portale (a w najlepszym przypadku przedrukowują informacje prasowe).

„Jak się nie podoba, to zrób lepszy”

„Jak się nie podoba, to nie czytaj i zrób lepszy” – myślisz? Proszę bardzo! Zapraszam do testowej strony news.like-a-geek.pl, na której znajdziesz naprawdę ważne newsy przebrane przez dziennikarza z wieloletnim stażem podane w maksymalnie krótkiej formie.

Przestań tracić czas na wyszukiwanie istotnych informacji. Pozwól komuś zrobić to za Ciebie i oszczędź czas.

Zobacz. Mnie ten pomysł zauroczył i Ciebie też zauroczy, kiedy go wypróbujesz. Klik, klik.

 

Uwaga! Dzisiejsze wydanie przeznaczone jest tylko dla czytelników Like a geek, żeby sprawdzić jakie jest zainteresowanie streszczonymi, rzetelnymi newsami. Obok każdego newsa (np. tego o tytule Wojna domowa na Ukrainie) jest komentarz, przez który możesz napisać co Ci się podoba, a co powinniśmy poprawić. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!

Czekam na opinie i sugestie poprawek, a od przyszłego tygodnia ruszamy z regularnymi aktualizacjami dwa razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *