Zapraszam na WordCamp Wrocław 2013

WordCamp Wrocław 2013 rusza pełną parą! 28 i 29 września we Wrocławiu odbędzie się największa w Polsce konferencja poświęcona systemowi WordPress.

Czy blogerzy naprawdę muszą zajmować się domenami, bazami danych i resztą nudnych rzeczy? Może pora utworzyć sieć blogów dla leniwych blogerów? Na przykładzie realnego wdrożenia Multisite’a zobaczysz jak obejść problemy z pracą na jednej domenie (podpiąć wiele domen), jak filtrować spam, do kogo należą treści strony i jak uniknąć strat w ludziach w trakcie poprawek (lub je ograniczyć). Tego wszystkiego dowiesz się podczas mojej prelekcji na WordCampie. Organizatorzy byli tak mili, że dali całe 30 minut na pytania dotyczące mojego tematu. Uwaga! Na prelekcji nie będzie ani jednej linijki nudnego kodu!

Tu możesz wygrać darmową wejściówkę

WordCamp Wrocław 2013 – co to za impreza?

Jest to już 4. organizowany w Polsce zlot webmasterów, programistów i wszystkich sympatyków tej, nie tylko blogowej, platformy. Dziś WordPress jest najpopularniejszym system zarządzania treścią na świecie. W oparciu o WordPress powstało prawie 70 milionów stron www!

Konferencja ma na celu szerzenie i wymianę wiedzy dotyczącej WordPressa, dzielenie się doświadczeniami oraz wzmacnianie relacji i sieci kontaktów branżowych wśród uczestników. Ci wszyscy, którzy nie mieli dotąd okazji przekonać się o potędze WordPressa, będą mogli poznać olbrzymie możliwości tej platformy. A uczyć będą się od najlepszych.

Od siebie dodam, że na wrocławskich, wordpressowych konferencjach spotyka się bardzo otwarte środowisko, a same konferencje mają zdecydowanie nieformalny charakter.

Najpierw kodowanie, później chill out

Wiedzą podzielą się doświadczeni użytkownicy i eksperci WordPressa: twórcy stron internetowych, wtyczek i blogerzy. Ludzie, dla których praca z WordPressem jest pasją. Uczestnicy wysłuchają kilkunastu prezentacji. Już tradycyjnie, prelekcje w pierwszy dzień, „code track”, będą miały charakter bardziej techniczny, adresowane głównie do programistów i webmasterów. Drugi dzień to „chill out”, prezentacje w nieco luźniejszej formie. A między nimi impreza :).

Tematy prezentacji to między innymi:

  • WordPress w chmurze Microsoft – czyli Windows Azure do usług
  • Skuteczna ochrona przed wykradaniem haseł
  • W3 Total Cache – skuteczne przyśpieszanie WordPressa
  • SEO po pandzie i pingwinie – działaj efektywnie!

Tematy pozostałych prelekcji znajdziesz w agendzie.

Miejsce spotkania: Wrocław, Centrum Konferencyjnym WPP, ul. Fabryczna 10.

Zapisy i sprzedaż biletów na stronie: 2013.wroclaw.wordcamp.org

Informacje m.in. o noclegach i wspólnych dojazdach dla osób spoza Wrocławia znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku.