10 kłamstw e-biznesu, które musisz znać

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

10 kłamstw e-biznesu

Jaki jest Sprawdzony System Biznesu i Sekretny Sekret Sekretnego Zarabiania Przez Internet? DOŚĆ tych bzdur! Pora rozprawić się z tymi 10 kłamstwami!

, foto: © Yuri Arcurs fotolia

1. Postawisz stronę i zaczniesz zarabiać już jutro

Myślisz, że zrobisz sobie stronę, a już jutro tysiąc osób kliknie w umieszczoną na niej reklamę, dzięki czemu zbijesz majątek?

Nie.

Żeby tysiąc osób kliknęło w reklamę, potrzebujesz co najmniej 10000 odsłon swojej strony jeśli jesteś dobry, ale lepiej załóż 300.000 (słownie: trzysta tysięcy). Antyweb.pl, jeden z największych polskich serwisów zaczynających jako blog ma 25.000 odsłon dziennie. Po 6 latach w sieci i zatrudnieniu kilku autorów dodających po kilkanaście tekstów dziennie. Myślisz, że zrobisz 10 razy lepszy wynik w jeden dzień?

Ach, jeszcze jedno: przygotuj się na zarobek rzędu kilkuset złotych z tysiąca kliknięć w reklamy na twojej stronie.

2. Zbudujesz dochód pasywny

Obierz zniżkę -63% na szkolenie Jak zarabiać przez Internet OD ZERA

Marcin, my tu sobie siedzimy i gadamy, a stan twojego konta AdSense cały czas rośnie. To dochód pasywny! – usłyszałem ostatnio.

Niby tak. Problem w tym, że jeszcze tego samego dnia jedna strona bez wyraźnego powodu przestała działać i trzeba było natychmiast wrzucić ponownie CMS-a na serwer, później spędziłem 2h na analizie szablonów konkurencji, a przez następną godzinę szukałem nowej domeny. Całkiem miły sposób na spędzenie sobotniego popołudnia, prawda? ;)

Mniej więcej tak wygląda moja praca od ostatnich miesięcy.

Za to niezaprzeczalnym plusem jest to, że mogę pracować w domu, co jednak z dochodem pasywnym nie ma niczego wspólnego – efektywnie pracuję dwa więcej niż przeciętna osoba w biurze.

3. Kupisz za 100 złotych serwis zarabiający miliony miesięcznie

Gdyby wystawiona na Allegro strona zarabiała 10000 złotych miesięcznie, to czemu właściciel miałby ją sprzedawać za 100 złotych?

Myślisz, że to okazja, której nikt nie zauważy? Czyżby ktoś, kto zarabia 10000 miesięcznie był niepotrafiącym liczyć idiotą? Nie sądzę.

Wszystkie tego typu aukcje zawierają magiczne sformułowanie potencjalne zyski. Potencjalnie to mogę znaleźć coś ciekawego do roboty w Łomży.

4. Kupisz Sprawdzony System Biznesu

Kolejni allegrowi magicy proponują Sprawdzone Systemy Biznesu, które już w weekend sprawią, że Bill Gates wpadnie do Ciebie, żebyś udzielił mu pożyczki-chwilówki na nowy dom.

Skoro te systemy są takie dobre, to dlaczego autorzy ich nie wdrażają? Przecież zarabiając dziesiątki tysięcy złotych bez problemu dostaniemy kredyt inwestycyjny na rozwój biznesu.

Albo inaczej: jak to się dzieje, że każdy kto wymyśli Sprawdzony System Biznesu, musi nagle wyjechać za granicę i nie ma czasu już się nim zajmować?

Co to, za granicą nie ma Internetu? A może nie jest to aż tak pasywny dochód jak by chciał sprzedawca?

5. Biznes to strona

Jedne z najdroższych spółek internetowych na świecie to Google, Facebook i Groupon. Strona główna Google jest tak mało skomplikowana, żeby średniorozgarnięty dwunastolatek zrobiłby taką w jakieś siedem minut.

Gdyby dzisiaj przestały działać strony WWW, Groupon nadal mógłby istnieć.

Moja pralka zaprojektowałaby lepszy interfejs od projektów z Facebooka.

W żadnej z tych spółek strona internetowa nie ma specjalnego znaczenia. Liczą się tysiące handlowców Groupona, umiejętność nakłonienia użytkowników do przekazywania danych Facebooka i współpraca z właścicielami innych stron Google’a.

6. Chwilę popracujesz i sprzedasz swój biznes inwestorowi

Ten mit jest dla odmiany napędzany przez media donoszące o sprzedaży kolejnej strony, która już była i nie ma w niej nic nowego za miliard dolarów.

Nie, FB nie jest skierowany do indywidualnych internautów. Serwisy B2C to te za które płacisz jako użytkownik (np. Megaupload)).

Problem z którego przeskoczeniem będziesz mieć problem jest jeden: na Instagramie o którym mowa inwestor zarobił jedyne 31100% w dwa lata, a i tak jest krytykowany, że to za mało. Oznacza to, że musisz zrobić coś, co da innej firmie aż taką wartość (firmie, bo w zasadzie wszystkie startupy działają w modelu B2B). Jesteś w stanie coś takiego wymyślić?

Przy okazji potwierdza się punkt piąty (strona to tylko dodatek do biznesu).

7. Każdy może zarabiać przez Internet

Od czasu do czasu dostaję e-maile od osób, które piszą, że nagle znalazły się w trudnej sytuacji, niczego nie potrafią i chciałyby szybko zarobić przez Internet, najlepiej żeby jutro przyszedł przelew.

Nie mogę zrozumieć jak chcą zarabiać, skoro niczego nie potrafią? Zgoda, nie trzeba kończyć studiów informatycznych, nie trzeba umieć programować i można mieć więcej niż 30 lat.

Jednak coś trzeba umieć: sprzedawać, wyszukiwać partnerów albo chociaż dzielić się wiedzą.

Nawet nigeryjscy sprzedawcy podrobionej viagry coś potrafią!

8. Poznasz sekretny sekret sekretnego zarabiania przez Internet za jedyne…

Nie ma żadnego sekretnego sekretu. Jest garść technik, ciężka praca i trzy zakazane słowa.

Zbiór technik możesz kupić, a pracę zlecić innym, bo inni mogą więcej niż Ty sam. Oduczenie się trzech słów zależy tylko od Ciebie.

9. W Internecie zarabia się tylko na szkoleniach o zarabianiu

Gdyby zarabiało się tylko na mówieniu jak zarabiać, trąbiłbym o tym naokoło zamiast od paru miesięcy siedzieć nad własnymi stronami.

Zawsze kiedy masz do wyboru rozwijać swój biznes albo mówić o rozwijaniu swojego biznesu, wybierz jego rozwijanie – powiedział kiedyś mój znajomy, czego się mocno trzymam. A w czwartek mam akurat chwilę wolnego na mówienie ;).

10. Wystarczy przeczytać ebooka albo iść na szkolenie, żeby zacząć zarabiać

Ebooki i szkolenia mają jedną zaletę: za 50 czy 100 złotych dostajesz zebraną w jednym miejscu wiedzę, której szukałbyś całymi dniami tracąc czas, w którym zarobiłbyś znacznie więcej niż kosztuje ebook.

Wadą jest natomiast to, że autor nie zrobi tego co opisał za Ciebie. Dostajesz idealnie wysmażoną wiedzę podaną na tacy, ale tylko od Ciebie zależy, czy ją wykorzystasz, czy odstawisz na jutro i zmarnujesz.

Jeśli więc wybiłeś sobie z głowy wszystkie te bzdury – możesz zobaczyć jak naprawdę zarabia się przez Internet. Jeśli nie, wykorzystaj okazję i pozwól mi rozwiać wszystkie twoje wątpliwości. Zapraszam już pojutrze (klik).