125 pytań na temat e-biznesu do Piotra Majewskiego – dlaczego się opłaca?

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

125 pytań na temat e-biznesu do Piotra Majewskiego - okładka książki

Zapłacić 39 złotych za możliwość przeczytania reklamy? Oczywiście, że to się opłaca! Wystarczy, że policzysz ile kosztuje alternatywa.

Partner cyklu Helion

Zacznę bez żadnej marketingowej ściemy: książka 125 pytań na temat e-biznesu do Piotra Majewskiego to reklama usług Piotra, czyli narzędzi do zarządzania bazą klientów i sprzedawania im różnych rzeczy przez Internet. Piotr w co drugim ze 125 pytań o zarabianu (nie o pracy ;) poleca budować listę adresową i korzystać z wielokrotnego autorespondera.

A z jakiego autorespondera zacznie korzystać początkujący e-biznesmen, jeśli prawdopodobnie chce mieć polskie wsparcie, a najpopularniejszy polski produkt należy do Piotra? No pomyślmy…

Reklama jest dobra!

125 pytań na temat e-biznesu do Piotra Majewskiego

Wbrew pozorom, to dobrze, że połowa książki to reklama. Dzięki temu możesz kupić informacje w niej zawarte taniej. To tak jak z kupnem gazety: płacisz 10 złotych, a drugie dziesięć dokładają reklamodawcy. Gdyby ich nie było, musiałbyś zapłacić 20 złotych.

Widziałem sporo nagrań i materiałów przygotowanych przez Piotra i trochę poznałem jego sposób zarabiania: daj klientowi jak najwięcej za darmo, a później sprzedaj niektórym z nich coś drogiego, co zwróci koszty pozyskania reszty. Piotr liczy więc, że sprzeda Ci wiedzę wartą więcej niż cena książki, ale być może kiedyś kupisz od niego jeszcze coś.

Uwaga! Autor recenzji w ramach współpracy z wydawcą otrzymał książkę za darmo. Recenzja nie jest sponsorowana.

Kiyosaki robi to samo – sprzedaje Bogatego Ojca, ale liczy, że kupisz jeszcze Cashflow, zpiszesz się na szkolenie (o, to ja!) i wykupisz coaching albo zaproszenie na seminarium. To oczywiste, że jeśli ktoś zarabia na MLM-ie, to będzie promował MLM-y, a jeśli na autoresponderze, to autorespondera.

O czym jest książka?

>>> Pobierz fragment 125 pytań na temat e-biznesu do Piotra Majewskiego za darmo w PDF-ie

Książka, jak sama nazwa mówi, to 125 pytań na temat e-biznesu i odpowiedzi do nich udzielonych przez Piotra Majewskiego, a zredagowanych przez Barbarę Gancarz-Wójcicką.

Pytania są pogrupowane w działy:

 • jak zacząć,
 • cechy e-biznesmena,
 • biznesplan,
 • pomysły na biznes,
 • e-commerce,
 • e-learnng i zarabianie na wiedzy,
 • zarabianie na reklamie,
 • programy partnerskie,
 • MLM,
 • strony WWW,
 • promocja,
 • pozycjonowanie w wyszukiwarkach,
 • skuteczna sprzedaż,
 • copywriting,
 • e-mail marketing.

W każdym dziale jest po kilka pytań, które pokazują typowe problemy jakie mogą mieć osoby zarabiające na programach partnerskich czy na reklamie. Książka pozwala więc zorientować się w wielu tematach i pokazać zagadnienia, o których złożoności (albo nawet istnieniu) nie miałeś wcześniej pojęcia (jak na studiach).

Znam odpowiedzi na część pytań i uważam, że odpowiedzi przez Piotra są rzetelne. Piotr podaje adresy darmowych narzędzi i przydatnych stron (oczywiście również swoich), wymienia konkretne dane liczbowe, dotyczące na przykład typowych prowizji i stawek, czasu potrzebnego na wykonanie różnych rzeczy itp. Podaje również przykłady zastosowania omawianych strategii.

Moje doświadczenie potwierdza, że w tematach na których się znam, dałbym podobne odpowiedzi jak Piotr. Zakładam więc, że pozostałe odpowiedzi są równie rzetelne.

Dlaczego opłaca się kupić 125 pytań na temat e-biznesu do Piotra Majewskiego?

Myślę sobie tak. Powiedzmy, że zastanawiam się:

To prawdziwe pytania z książki

 • jakie produkty mają największy potencjał sprzedażowy?
 • jak wprowadzić płatność kartą na stronie?
 • jakie są dobre programy do zrobienia kursu video?
 • ile odsłon musi mieć strona, żeby zarobić 300-400 złotych z reklam AdSense?

Mogę poświęcić parę godzin i poszukać na forach wypowiedzi różnych osób, z czego 90% będzie bzdurnymi kursami typu zarób z nami milion w cztery sekundy, a pozostałe 10% będzie wypowiedziami jakichś osób sprzed pięciu lat, bez żadnej gwarancji kim te osoby są.

Alternatywnie mogę iść na te same parę godzin rozdawać ulotki i za zarobione pieniądze kupić książkę z informacjami od zaufanego praktyka, ale traktować jego rady jako tylko jeden ze sposobów.

Która opcja jest lepsza?

Recenzja była dla Ciebie pomocna? Kup książkę z mojego polecenia!

Jeśli chcesz zacząć i wybrać dla siebie sposób na zarabianie przez Internet, to książka da Ci konkretne odpowiedzi na pytania, których godzinami szukałbyś na forach. Mimo, że fora są darmo, to twój czas ma swoją wartość. Myślę, że większą niż cena książki, która prawdopodobnie jest zaniżona. Z tych dwóch powodów uważam, że jeśli chcesz ogólnie zorientować się w możliwościach zarabiania w sieci, to książka oszczędzi Ci mnóstwo czasu.