Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

O co chodzi z centymetrami? Stało się. Na Facebooku pojawiły się bezsensowne łańcuszki.

Całkiem niedawno użytkowniczki Fejsunia pisały posty typu uwielbiam na podłodze w kuchni albo zawsze na krześle w sypialni.

Jak zareagował szef Krysi? On też mógł to przeczytać!

To była prosta i fajna akcja. Jak łatwo się domyślić, chodziło o miejsca, w których kobiety zostawiają torebki. Zaraz po przeczytaniu zabawnego komunikatu, że Krysia lubi to robić na biurku szefa, jej koledzy wejdą na stronę wydarzenia, gdzie będą mogli przeczytać o raku piersi.

Za żadne skarby nie mogłem dopatrzeć się logiki w powyższym zdaniu, więc zapytałem o związek panią Małgorzatę, która założyła wydarzenie na Facebooku.

Dwuznaczna wypowiedź ma zaintrygować. Wtedy po prostu wchodzi się na stronę wydarzenia i już wiadomo, o co chodzi – tak przynajmniej uważa pani Małgorzata. Ja nie wiem.

Niestety dalej nie widzę związku, a pani Małgorzata mimo długiej odpowiedzi nie dała jasnego wytłumaczenia w którym miejscu czytający facet dowiaduje się o adresie strony.

Nawet wiedząc tyle, ile już napisałem, ciężko jest znaleźć reklamowaną stronę.

O co chodzi z centymetrami na Facebooku?

Ustawiłaś widoczność zdjęcia jako tylko dla znajomych? Mam dla Ciebie złą wiadomość.

Ostatnio pojawił się nowy, megazabawny i wcale nie wtórny żarcik. Dziewczyny stosują księgę kodów (to już kryptografia!), w której słownik tworzy 10 słów: są to długości wyrażone w centymetrach (np. 20 cm albo 28 cm). Akcja cm na Facebooku polega na tym, że każdej z wartości odpowiada stan emocjonalny. Słownik możecie zobaczyć tutaj.

Ale nie myślcie sobie, że to ma być taka śmieszna, bezcelowa akcja. Ona ma cel: chcemy znowu zdenerwować facetów …. (pisownia oryginalna).

Czyli już wiem jaki cel miała akcja torebkowa. Wcale nie chodziło o jakieś bzdury typu rak piersi. Według autorki nowego łańcuszka jedynym celem kampanii było zdenerwowanie facetów. Gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *