A ty? Jakiej reklamy nie chcesz na wykopie?

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Jak zapowiedział Tomasz Drożdżyński (szerzej znany jako t__d) na wykopie już niedługo, bo w przyszłym tygodniu pojawią się reklamy.


W końcu firma, która „wspomogła” serwis niemałą kasą musi zacząć zarabiać, prawda? Nie ma znaczenia, że jeszcze pół roku temu reklam miało nie być. Przecież wtedy użytkowników było 10 razy mniej (BTW gratuluję wzrostu oglądalności). Oczywiście, liczyłem się z tym od początku aktywności na wykopie, a ostatnio nawet przeprowadziłem ze znajomym dyskusję na temat braku reklam, w której jasno wywnioskowaliśmy, że reklamy się pojawią. A dziwi najbardziej? Forma? Nie, bo o tej jeszcze nie wiadomo. Masowa histeria użytkowników? Nie… Ci zdają się być całkiem zadowoleni (albo wypowiadają się tylko osoby z AdBlockiem;) Najbardziej zaskakuje mnie, że reklamy pojawią się dopiero teraz. Na co do tej pory liczyły osoby, które przeznaczyły na wykop 600 kawałków? Szczerze mówiąc, to nie wiem, na co czekali. Może ważne były wyniki akcji promujących serwis? Tego pewnie na razie się nie dowiemy.

Swoją drogą ciekawe, na jakie reklamy zdecydują się „władze” serwisu. Moim zdaniem najgorszą opcją były by płatne wykopy, tak jak to było jeszcze rok temu. Po pierwsze strasznie trudno to adblockować;) Po drugie, jestem przekonany, że szybko pojawiłaby się tańsza konkurencja (np. wykop za 5PLN na allegro) i właściciele serwisu za dużo by na tym nie zarobili. Nie trzeba chyba dodawać, że opcja flasha całkowicie odpada?! Jestem przekonany, że po wrzuceniu reklamy z uciekającym iksem albo chociaż z za dużą grafiką wykop opuściłaby większość osób mających coś konkretnego do powiedzenia, a z samych userów złowionych na gadu serwis się nie utrzyma. Wspomnę jeszcze tylko, że dla mnie jest to jedna z głównych zalet wykopu – świetna społeczność (chociaż w ostatnich miesiącach trochę się rozmywa).

Na sam koniec pozostałoby tylko zadać pytanie: a Ty? Jakiej reklamy nie chcesz na wykopie?