Ask Me Anything: mikroprzedsiębiorcy

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Zapytaj mnie o cokolwiek: mikroprzedsiębiorca

Chcesz założyć firmę, ale masz wątpliwości? Oto niepowtarzalna okazja: trzech przedsiębiorców odpowie na twoje pytania!

, foto: KRWonders

Znasz ideę Ask Me Anything? To pomysł spopularyzowany w Polsce przez Wykop, w którym osoby wykonujące jakiś zawód odpowiadają na pytania internautów zainteresowanych tym zajęciem.

Możesz więc zapytać nauczyciela, ile godzin dziennie naprawdę pracuje albo ślusarza o najbezpieczniejszy zamek do drzwi. Nie było jeszcze mikroprzedsiębiorcy. Aż do teraz.

Zapytaj nas o prowadzenie małej firmy!

Jeśli interesuje Cię ile kosztuje założenie firmy, jak ją sfinansować, czy praca zdalna to zajęcie tylko dla dorabiających studentów, kiedy (i jak) zwalniać pracowników, czym różni się spółka od działalności gospodarczej albo masz jakiekolwiek inne pytanie dotyczące prowadzenia małej firmy, zadaj pytanie w komentarzu!

Do poniedziałku trzech mikroprzedsiębiorców postara się odpowiedzieć na twoje pytania, a w poniedziałek opublikujemy obszerny artykuł z odpowiedziami (możesz subskrybować blog, żeby nie przeoczyć odpowiedzi).

Kto odpowie na pytania?

Jako że prowadzenie firmy to bardzo rozległa dziedzina, na pytania odpowiadać będą trzy osoby. Możesz poprosić o odpowiedź konkretną osobę, a ona postara się odpowiedzieć albo zadać pytanie do ogółu. Odpowiadacze to:

  • Marek Jankowski – przedsiębiorca, autor książki Pułapki small biznesu. 133 mity, które niszczą twoją firmę, współprowadzący audycję Mała wielka firma. Markowi zadawaj tylko trudne pytania, bo ma największe doświadczenie ;).

  • Piotr Synowiec – przedsiębiorca, twórca Agencji Interaktywnej justCreate.pl, właściciel bloga PiotrSynowiec.pl, miłośnik marki Porsche. Możesz go zapytać o zatrudnianie osób związanych z programowaniem, grafiką itp., organizację pracy, strategię działania, aspekty związane z obecnością firmy i jej właściciela w sieci oraz różnice między korporacją a własną firmą i o motywację do pracy.

  • Marcin Kosedowski – przedsiębiorca i autor tego blogu ze zdjęciami gorących Azjatek. Freelancer związany z mediami i Internetem, pracował m.in. dla Onetu, PC Worlda, magazynu Hakin9 i innych. Prezes zarządu stowarzyszenia FreelanCity.org. Pytaj mnie w szczególności o freelancing, pracę zdalną i zarabianie przez Internet.

Mała prośba od nas: wykop ten wpis i pozwól nam odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z prowadzeniem własnej firmy do poniedziałku. Oczywiście możesz zadawać pytania w komentarzu i zamówić powiadomienie o artykule z odpowiedziami.