Czego potrzeba PKP

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Jako że z usług PKP korzystam całkiem często (zwykle miesięcznie odbywam jedną lub dwie podróże po 400-500km) chciałbym wspomóc tę wspaniałą spółkę radą. Jestem przekonany, że wszyscy skorzystaliby, jeśli PKP wprowadziłoby przedziały dla szanownych pań seniorek.

Miałem już okazję jechać w przedziale z gościem, który wyszedł na przepustkę z więzienia, jasnowidzem, żołnierzami przestającymi własną piersią chronić ojczyznę, harcerzami (a co gorsze z zuchami), byłym posłem PSL i innymi dziwnymi ludźmi, ale najgorsze są stare kobiety. Nie dość, że przez kilka godzin podróży potrafią opowiadać obcym osobom o całej swojej rodzinie to jeszcze zachowują się jakby pociąg (a co najmniej przedział) był tylko ich. Według mnie PKP, żeby wszystkim żyło się lepiej, powinno wprowadzić specjalne przedziały w których obowiązywałyby następujące zasady.

Zasady w przedziale dla seniorek

  1. Absolutny zakaz otwierania okien i drzwi na korytarz. Przecież kto to widział, żeby tak wiało? Zwłaszcza, jeśli przedział jest pełen.
  2. Ustawienie ogrzewania na maksymalną temperaturę. Nie ważne, że na zewnątrz jest 25°C, a w środku (z powodu zamkniętych okien) 30.
  3. Przy wysiadaniu urządzane są wyścigi, kto pierwszy dopcha się do wyjścia.
  4. Pierwsza osoba może ochrzanić mężczyznę z końca kolejki, że nie pomoże jej otworzyć drzwi.
  5. Dopychając się do wyjścia trzeba po chamsku popychać i poganiać stojącego przed nami.
  6. Osoba siedząca dwa miejsca dalej nie słyszy tego jak jest obgadywana.
  7. Tym bardziej dotyczy to sąsiadki – o niej koniecznie trzeba opowiedzieć współpodróżnym.
  8. Spanie uwłacza godności podróżującego, dlatego należy cały czas głośno gadać. Najlepiej o jednym ze śpiących pasażerów. Szczególnie dotyczy to pociągów nocnych.
  9. Wcześniejsze sprawdzenie o której będzie się na miejscu jest za trudne, trzeba po 3 razy pytać kontrolera albo kierownika pociągu.

Pomyślcie tylko, jak wszyscy by się cieszyli z wprowadzenia takich przedziałów. Muszę przyznać, że PKP od jakichś 2 lat podnosi standard, więc może ktoś weźmie pod uwagę moje spostrzeżenia;)