Jak przekazać 1% podatku?

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Zobacz jak przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (o ile płacisz podatki). Możesz przekazać podatek tylko do końca kwietnia!

wspieram ratownictwo

Jeśli płacisz podatek dochodowy od osób fizycznych, masz własną działalność gospodarczą i jesteś na 19% podatku, obracasz akcjami albo nieruchomościami – zapłacisz podatek, którym zajmą się urzędnicy. W sześciu krokach opisuję jak przekazać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, która uratuje 1% twojego podatku przed wpadnięciem do czarnej dziury. Możesz samodzielnie zdecydować na co zostaną wydane twoje pieniądze! Bo kto od Ciebie wie lepiej co chcesz z nimi zrobić?

Jak przekazać 1% podatku?

  1. Wybierz organizację pożytku publicznego (OPP) ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości, np. Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Ratownictwa na Dolnym Śląsku.

  2. W sekcji Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP), w polu Nazwa OPP podaj nazwę organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku (np. Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Ratownictwa Na Dolnym Śląsku), a w polu Numer KRS i jej numer wpisu do KRS (0000338728 dla ratowników). Numer KRS znajdziesz na powyższej stronie albo na stronie organizacji (np. w stopce witryny WspieramRatownictwo.pl).

  3. W polu Wnioskowana kwota wpisz nie więcej niż 1% należnego podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

  4. Jeśli chcesz, możesz zaznaczyć pole wyrażam zgodę w sekcji Informacje uzupełniające, aby twoje dane osobowe i kwota wpłaty zostały przekazane orgranizacji pożytku publicznego której przekazałeś 1% podatku. Tego pola nie musisz zaznaczać jeśli chcesz przekazać podatek anonimowo.

  5. W dodatkowym polu możesz podać konkretny cel na jaki organizacja ma przeznaczyć 1% twojego podatku, np. Dla GRM PCK Wrocław.

    Porada: zobacz na obrazkach gdzie znajdują się te pola w różnych PIT-ach

  6. US przekaże kwotę którą wybrałeś twojej organizacji pożytku publicznego (pomniejszoną o koszt przelewu). Nie musisz nic płacić!

To wszystko! Wystarczy, że w formularzu PIT podasz nazwę organizacji (np. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Ratownictwa na Dolnym Śląsku) i numer wpisu do KRS (0000338728) oraz przekazywaną kwotę, a 1% twojego podatku automatycznie zostanie przekazany konkretnej OPP. Nie musisz robić przelewów ani nigdzie chodzić, więc uratuj 1% swojego podatku przed urzędnikami ;).