Jak wypełnić PIT-37 – instrukcja krok po kroku

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Skończył się rok 2011, więc czas złożyć zeznanie podatkowe. Oto całkowicie darmowa instrukcja jak wypełniać PIT-37 krok po kroku w pół godziny i bez stania w kolejkach.

PIT-37 przeznaczony jest dla osób zatrudnionych w firmach i instytucjach (jeśli masz własną działalność, pewnie i tak twój PIT wypełnia księgowa). Dla wielu osób wypełnienie PIT-a jest czarną magią, ale okazuje się, że to dość proste.

Jak wypełnić PIT-37?

Wystarczy, że skorzystasz z instrukcji przygotowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Ratownictwa na Dolnym Śląsku, które przygotowało poradnik jak wypełnić PIT-37. To naprawdę szczegółowa instrukcja, która dosłownie mówi co wpisać w jakie pole i gdzie kliknąć…

Reklama Zbiór wszystkich druków PITy 2012 – w bezpłatnym Programie Pity 2012.

Poradnik pokaże Ci jak wykorzystać darmowy program (i co do niego wpisać), żeby samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe. Co najlepsze, nawet jeśli wypełniasz PIT po raz pierwszy, powinno Ci to zająć mniej niż pół godziny.

Instrukcja zawiera również informację jak wysłać PIT przez Internet (jeśli korzystasz z Adobe Readera pod Windowsem) i nie stać w kolejkach w Urzędzie Skarbowym.

Pobierz poradnik Jak wypełnić PIT-37 za darmo

Poradnik możesz pobrać za darmo pod adresem http://bit.ly/wzFBlW.

Jako że otrzymujesz go za darmo, możesz odwdzięczyć się przekazując 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Ratownictwa na Dolnym Śląsku (KRS: 0000338728) – to nic Cię nie kosztuje, bo 1% zostanie automatycznie przekazany z twojego podatku, nie musisz wykładać żadnych pieniędzy. No i urzędnicy zmarnują mniej pieniędzy ;).

Oczywiście poradnik informuje gdzie dokładnie powinieneś wpisać te dane, aby przekazać 1% podatku dla wybranej organizacji.

Pobierz instrukcję jak wypełnić PIT-37 za darmo: http://bit.ly/wzFBlW