Karta płatnicza dla fanów prywatności [konkurs]

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

prezent urodzinowy dla bloga ;)

Takiego konkursu jeszcze nie było. Mam dla Was 400 zł do wydania na co chcecie. A właściwie to BZ WBK ma. W dodatku nie trzeba czekać na wolna linię.

, foto: Helga Weber (CC)

Idziesz po kredyt do banku. Pan w garniturze przegląda historię twojego konta w poszukiwaniu transakcji, które mogłyby świadczyć o tym, że będziesz miał problemy ze spłatą. Co my tu mamy? Czynsz za mieszkanie, zakupy w Tesco… ale nudy! Dalej: wypłata z bankomatu, bukiet za 200 zł w kwiaciarni internetowej i zamówione przez Internet wino.

Jaki do cholery bukiet?! – krzyczy siedząca obok żona.

Ups.

Na liście transakcji pojawia się faktura wystawiona przez prawnika i znaczek skarbowy za podanie o rozwód (o ile w urzędach można płacić przez Internet).

Czy ONI śledzą również twoje konto?

Płatności elektroniczne mają tę niefajną cechę, że wszystkie transakcje są rejestrowane. Jeśli kolega dla żartu przeleje Ci pieniądze za flaszkę w tytule przelewu wpisując za wczorajszą noc, misiu :* żonie może się to nie spodobać. Jeszcze gorzej, jeśli kolega przeleje pieniądze na konto firmowe.

Można utworzyć sobie drugie konto, ale to trochę za bardzo kłopotliwe. Niedawno poznałem nowy (dla mnie) sposób.

Bank BZ WBK dał mi do przetestowania kartę internetową, która pozwala założyć wirtualne konto. Możesz przelać sobie na nie trochę pieniędzy. Może to też zrobić BZ WBK, które ma dużo pieniędzy i bardzo chce się nimi z Tobą podzielić ;).

Co najważniejsze, sama karta też jest wirtualna. O tym, że ją posiadasz świadczy wygenerowany podczas trwającej chwilę rejestracji plik PDF i SMS z numerem CCV. W pliku są zapisane ważne dane, takie jak data ważności karty, podany przy rejestracji numer PESEL i oczywiście numer karty. Słowem wszystko, co jest potrzebne do dokonania płatności przez Internet. Nie da się natomiast przejechać nią przez terminal ani włożyć do bankomatu.

Karta internetowa BZ WBK w liczbach:

 • 3000 PLN – tyle możesz mieć na karcie internetowej

 • 500 PLN – taki jest dzienny limit transakcji

 • 137 – tyle sekund zajęła mi rejestracja karty

 • 50 – ten punkt Regulaminu zabrania przekazywania karty do krajów wspierających terroryzm

 • 40 – …a ten mówi o zablokowaniu karty, jeśli jest ona używana do popełnienia przestępstwa

 • 30 – tyle dni może trwać wypłata pieniędzy z karty

 • 20 – tyle maksymalnie znaków może mieć woje hasło (tylko litery i cyfry)

 • 15 PLN – tyle zapłacisz za wybranie pieniędzy z karty

 • 10 – tyle kart BZ WBK możesz mieć

 • 5 – według informacji na stronie tyle ostatnich haseł jest zapamiętywanych

 • 1 – tyle ostatnich haseł jest sprawdzanych podczas zmiany hasła

 • 1 PLN – tyle kosztuje prowadzenie karty

 • 0 – tyle dokumentów potwierdzających tożsamość potrzeba do założenia konta

 • Jak wykorzystać wirtualną kartę?

  W założeniu karta służy do płacenia na nie do końca zaufanych stronach. Jeśli uznamy, że serwis crack-porn-and-cheap-viagra.ru na którym – po przekopaniu się przez tysiąc ostrzeżeń przeglądarki o fałszywym certyfikacie – postanowiliśmy kupić zestaw gadżetów dla dorosłych, jest trochę podejrzany, możemy skasować swoją kartę. W najgorszym przypadku stracimy kilkaset złotych, które na nią przelaliśmy. Nasze prawdziwe konto będzie bezpieczne, a my będziemy mogli wygenerować sobie nową kartę. Tak przynajmniej wymyślił to sobie BZ WBK.

  Nietrudno jednak znaleźć inne zastosowanie karty. Możemy szybko założyć sobie wirtualne konto (zwykłe konto można mieć w innym banku), przelać na nie trochę gotówki i w tajemnicy kupić żonie prezent na urodziny.

  Podczas rozmowy o kredyt również nie będziemy musieli świecić oczami, kiedy pan w garniturze dojdzie do pozycji Allegro: przelew za futrzane kajdanki. Zamiast tego będzie Przelew na moją kartę internetową.

  4 karty od BZ WBK doładowane na 100zł dla Was!

  A może masz lepszy pomysł na to, co możesz kupić kiedy wygrasz taką anonimową kartę internetową z BZ WBK? Jeśli tak, to:

  1. dokończ zdanie Kiedy wygram Kartę Internetową BZ WBK doładowaną na 100 PLN, kupię…

  2. Całe zdanie (lub zdania) opublikuj na swoim profilu na Facebooku, Blipie albo Twitterze lub blogu (jako widoczne dla wszystkich) razem z odnośnikiem do tego wpisu: http://like-a-geek.jogger.pl/2010/11/24/karta-platnicza/,

  3. adres publikacji podaj w komentarzu do tego wpisu.

  bz wbk logo

  Sponsorem nagród jest bank BZ WBK, operator usługi Karta internetowa.

  Wśród osób, które do godziny 23:59:59 w czwartek 25.11.2010 w komentarzu dodadzą odnośniki do swoich stron wybiorę cztery, które mnie najbardziej zaskoczą. Każdej z nich sprezentuję kartę BZ WBK doładowaną na 100 PLN. Do zwycięzców odezwę się przez wiadomość prywatną na FB/ Blipie/ Twitterze. Jeśli odpowiedzi udzielasz na własnej stronie, podaj swój e-mail w komentarzu.

  Życzę miłej zabawy :)