Less is more, czyli Like a geek pod nową domeną

Uwaga, uwaga! Like a geek w końcu przenosi się na własną domenę. Stałych czytelników informuję, że zmieni się tylko jedno…

like a geek pod nową domeną

Uwaga, uwaga! Like a geek w końcu przenosi się na własną domenę. Stałych czytelników informuję, że zmieni się tylko jedno…

, foto: © Depositphotos.com / CandyBoxImages

Jak być może zauważyłeś, powoli przenoszę blog Like a geek na własną domenę like-a-geek.pl.

Jeśli stale czytasz blog, to dla Ciebie zmieni się tylko jedna rzecz: teksty będą dodawane częściej. Założyłem 3-4 wpisy w tygodniu (w tym miniblog i materiały video będące kontynuacją Pracawdomu.TV).

RSS, fanpage, newsletter – bez zmian

Na stronie głównej będą pojawiać się tylko dłuższe artykuły, przeznaczone raczej dla nowych czytelników. Ciebie zapraszam do subskrybowania bloga w wybrany sposób.

Adresy kanału RSS i fanpage’a pozostają bez zmian. Ponadto newsletter jest ten sam co do tej pory, chociaż będę go wysyłał co kilka wpisów, żeby nie zaśmiecać Ci skrzynki e-mailami wysyłanymi co drugi dzień.

Słowem: jeśli już korzystasz z któregoś z kanałów, niczego nie musisz zmieniać. Jeśli nie korzystasz, polecam szczególnie fanpage, bo wrzucam tam najwięcej materiałów. Alternatywą jest RSS, w którym masz gwarancję, że wszystkie artykuły do Ciebie dotrą. Jeśli nie lubisz Facebooka a RSS-y są dla Ciebie niezrozumiałe (dla większości osób są), wybierz newsletter.

Google+, Twittera i Blipa odstawiam zupełnie na bok.

Less is more

Jedną z głównych reguł jakimi się kieruję, jest zasada 80/20 zakładająca eliminację 80% działań, które dają tylko 20% efektu.

Jako że nie mam już tyle czasu na blogowanie co kiedyś, a jednocześnie mam dużo większe potrzeby (łatwiejsze publikowanie różnego rodzaju treści, sprawy związane z SEO), musiałem przygotować sobie system blogowy tak, żeby móc opublikować materiał w pół godziny, a nie w dwie. Mówię o samej publikacji: skopiowaniu tekstu z edytora, dodaniu tytułów, wstawieniu zdjęć, wysłaniu mailingu itd. Zajmowało to za dużo czasu, który powinienem poświęcić na pisanie.

Z tego samego powodu niedługo Pracawdomu.TV zostanie wcielona do Like-a-geek.pl. Po co tracić czas na zarządzanie trzema blogami i dwoma fanpage’ami, skoro można mieć po jednym? Less is more.

Ponadto platforma Jogger.pl 5 lat temu była prawdopodobnie najlepszą platformą blogową na świecie (gdyby nie była, to bym jej nie wybrał), ale przez te 5 lat straciła wszystkie swoje zalety jednocześnie nie zyskując żadnej nowej.

Sprawy techniczne

Nowy blog oparty jest o WordPressa, obecnie najbardziej zaawansowany system blogowy na świecie. Skórka jest utrzymana w minimalistycznym stylu i pozbawiona ozdobników. Miejsca na reklamy graficzne nie przewiduję :).

Jako że przeprowadzka będzie trwała pewnie z kilka miesięcy, mogą będą pojawiać się błędy. Możesz o nich informować przez ten formularz.

Stare artykuły zostają na starym blogu, ale wyszukiwarka z nowego bloga będzie odsyłać również do nich.

Dzięki temu, że korzystam z Disqusa, udało się przenieść wpisy razem z komentarzami oraz kliknięciami „Lubię to”. Możesz sprawdzić jak to działa zaglądając do kopii tego wpisu na drugim blogu – komentarze i „lajki” są wspólne.

Część najważniejszych wpisów przeniosłem na nową domenę (z powodów technicznych nie da się zrobić sensownego przekierowania 301). Jeśli więc chcesz zobaczyć, które teksty są moim zdaniem najważniejsze, odwiedź stronę główną (po przewinięciu powinno załadować się więcej wpisów).