Płód kurczaka rzucił na niego klątwę!

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

fakt cover

Fakt (6 lat) to absolutne mistrzostwo świata jeśli chodzi o papierową prasę. Płody w zamrażalce, żule w łóżku, hydraulicy bez głowy, domy rzucające klątwy i zwierzęta – kłusownicy to codzienność w świecie dziennika.

Marcin Kosedowski

Specjalnie dla was, drodzy czytelnicy, przez ostatni tydzień codziennie wchodziłem na stronę dziennika Fakt i wybrałem z niej najlepsze artykuły tego tygodnia. Przed czytaniem odstawcie jedzenie;).

Muszę przyznać, że to lepsze niż bash.org.pl, a dziennikarze Faktu stali się moimi idolami. Żeby napisać serię artykułów o pani Teresie (50 lat), której urwał się balkon trzeba mieć nielichą fantazję. Jeśli czyta to ktoś z Faktu, to proszę o przesłanie numeru do waszego dilera;). Pozostałych zapraszam do lektury.

 1. Kręglicka i Szulim to siostry

  Absolutny numer jeden. Po tym artykule przez piętnaście minut płakałem ze śmiechu. Jakieś dwie kobiety są według Faktu siostrami bo: a) mają podobną fryzurę b) jedna z nich zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie c) druga powiększyła sobie biust. Ze zdania, że pani Szulim powiększyła sobie biust wynika, że pani Kręglicka jest jej siostrą. To logiczne, prawda?

 2. Znalazł żula w swoim łóżku!

  Standardowy artykuł o problemach brzydkich ludzi z brudnych mieszkań. Pan Zdzisław (54 lata) znalazł żula w swoim pokoju wielkości schowka na miotły. Blok, w którym postanowił ugościć się menel jest brzydki, jak wszyscy zwykli ludzie (i ich dzieci) w Fakcie.

  Fakt nie czai się z nazywaniem meneli i żuli menelami i żulami.

 3. Gosiewskiemu spadają spodnie

  Fakt odkrywa najpilniej strzeżony sekret szefa klubu PiS: nosi on szelki. Fotoreporterom Faktu udało się to odkryć już w tamtym tygodniu, chociaż od zawsze kojarzę pana Gosiewskiego (45 lat) z noszenia szelek. Szkoda, że nie ma ankiety z pytaniem.

 4. Zaatakowała mnie dzika locha!

  Locha rozszarpała nogę pana Jana (74 lata). Sekundy ciągnęły się jak wieczność. Na zdjęciu pan Jan leżąc w brudnym łóżku pokazuje swoją rozszarpaną nogę. Rozszarpanie bardziej przypomina opatrunek nakładany na małą ranę. Szkoda, że przy panu Janie nie ma gromadku brudnych dzieci, pasowałyby do zdjęcia.

  Dzika locha została odstrzelona.

 5. Dostała paralizatorem, bo nie chciała się myć

  Kategoria świat. Głupia Amerykanka zadzwoniła po policję zamiast wysłać swoje niewychowane dziecko na karnego jeżyka. Głupi amerykański policjant strzelił do dziecka z tasera. Ciekawe cz to standardowa kara za to, że dziecko nie chce się myć i po kogo dzwonią, kiedy córka nie chce jeść?

 6. 18-latka trzymała płód w lodówce

  Osiemnastolatka (18 lat) poroniła, wzięła pojemnik z ciałkiem dziecka i włożyła je do zamrażalki. Znalazło się podczas wizyty opiekunki z MOPS. Na zdjęciu babcia (59 lat) osiemnastolatki (18 lat) pokazuje zamrażalkę. Ciekawe, co kierowało fotografem, który ustawił ISO na mniej więcej cztery miliony?

 7. Ziemiec: Moja ręka wygląda, jak pocięty kurczak

  Tym razem bohaterem nie jest żaden zwykły czytelnik, ale prawdziwy dziennikarz, chociaż w koszulce z wypinającym się Homerem Simpsonem też nie wygląda najbardziej wyjściowo;).

  Szkoda, że w artykule nie ma ani jednego zdjęcia pana Krzysztofa (42 lata) trzymającego kurczaka. To nie wpisuje się w klimat Faktu, ale tytuł fajny.

 8. Piersi Winehouse przeciekają!

  Jak na moje, to przeciekać może dach albo namiot. O co chodzi reporterom?

  Po powiększeniu piersi przez Amy (swoją drogą całkiem nieźle śpiewającą) coś zaczęło cieknąć z jej sutka. To z pewnością silikon! – stwierdzili dziennikarze.

  W ankiecie 79% znawców tematu czytających Fakt potwierdza, że implanty piersi są niebezpieczne.

 9. Głupota! Obcięli znanej modelce sutek!

  Problemy z sutkami ma też modelka, której obcięto jeden z nich. W artykule całe trzy zdania poświęcono na wyjaśnienie, że grafik retuszujący zdjęcie po prostu go wymazał. Pytanie w ankiecie masakruje swoją złożonością: Czy modelce wycięto sutek, bo grafik za bardzo zapalił się do poprawiania jej wyglądu? Nie dało się wymyślić czegoś prostszego?

 10. O rany, gdzie jest jego głowa?!

  Historia: hydraulik włożył głowę do dziury w ścianie. Nie znalazł tam żula. Nic się na niego nie zapadło, nikt nie włożył go do zamrażalnika. Nie wyciekły mu piersi. Nie szkodzi, dla Faktu to i tak dobry temat na artykuł.

Dwa wyróżnienia

W rankingu nie znajdą się dwa tematy, które również warto by wyróżnić: Beckhamowa zwraca szpilki. Zobacz galerię jej butów – bo nie ma zdjęć Posh Spice wymiotującej szpilkami, a artykuł dotyczy oddania butów do sklepu. W dodatku galeria to trzy zdjęcia na krzyż na których nie ma butów.

Drugim przegranym jest artykuł Nicolas Cage. Klątwa go zabija. Taka fajna historia, a tak zmarnowany tytuł! Lepsze byłoby wycięte z treści dom rzucił na niego klątwę! albo Duchy niewolników zabijają Cage’a. Poza tym nie ma mowy o żadnym zabijaniu.

Po tygodniowej lekturze już wiem, co ciągnie ludzi do tytułów takich jak Fakt albo Super Express. Nie są to zdjęcia Polaków takich jak oni. Nie są to problemy takie jak ich, ani nawet brzydkie dzieci. Moim zdaniem te artykuły są po prostu tak absurdalne, że czytelnicy traktują je jak rozrywkę.

Bo nie jest jeszcze tak źle, żeby ktoś traktował te historie poważnie, prawda?

skomentuj