Redesign bloga

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Mimo, że trzecia wersja layoutu mojego bloga została umieszczona w sieci już wczoraj, to dopiero teraz chciałbym ją oficjalnie przedstawić szerszej publiczności. Poprzednia wersja okazała się zupełnym niewypałem, więc postanowiłem stworzyć wszystko od nowa.

Znowu zmiana

Jak część z was wie, ostatnio zainteresowałem się typografią, dzięki czemu trafiłem na bardzo ładny szablon RedsilWP, niestety przeznaczony do WordPressa. Autor skórki, Johna Boardley, nie wyrażał sprzeciwu, żebym zaadoptował jego szablon do własnego bloga – dziękuję:). Oczywiście musiałem wszystko pozmieniać, ale głównie po to, żeby tekst nie był aż tak duży i nie trzeba było zbyt często przewijać stron – całość wygląda trochę gorzej niż oryginał, ale jest bardziej użyteczna.

nowy design bloga

Trzecia odsłona bloga

Co do kodu, to szablon jest prosty, tworzony zupełnie od zera z uwzględnieniem moich potrzeb i możliwości łatwej rozbudowy. CSS (również pisany od zera) jest jeszcze do uporządkowania i optymalizacji. W tym miejscu chciałbym podziękować Michałowi Górnemu za funkcję przenoszącą GA do pliku z JavaScriptem, Erikowi za pomysł na reset arkusza CSS, Riddlowi za notki na perfection or vanity i jeszcze paru osobom, z których porad korzystałem, a które wyleciały mi z pamięci.

Zaznaczam jeszcze raz, że szablon ma ułatwić dostęp do treści i większość zabiegów typograficznych (szeryfy w tekście, zmuszanie przeglądarki do wyświetlania takiej czcionki, jaką ja chcę, podwójne wyróżnienie w podtytule z kategoriami itd.) jest zamierzona. Pozostaje mi tylko czekać na wasze opinie.