Strony pod AdSense – jak zarabiać w Internecie#2

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

mfa

MFA. Temat drażliwy, ale skoro istnieje, to musisz o nim wiedzieć. Zobacz dlaczego jeszcze nie zarabiasz na AdSense i jak zmienisz to za grosze.

, foto: Alan Antiporda, artykuł SPONSOROWANY

Jak wiele razy myślisz zrobię stronę, wstawię reklamy Google AdSense i będę zarabiać do końca życia? Czasem Ci się zdarza, co?

Może nawet robisz stronę poświęconą zagadnieniu, które twoim zdaniem będzie interesujące, wstawiasz reklamy w miejsca, które wydają Ci się dobre i publikujesz stronę w sieci. Problem w tym, że w ten sposób nic nie zarobisz (tak, próbowałem ;).

Zobacz jak konkretnie testować stronę i jak powinna wyglądać w Poradnik AdSense – Czyli jak zwiększyć zarobki poprzez odpowiednie rozmieszczenie reklam

Co robisz źle?

Przy takim podejściu popełniasz wszystkie podstawowe błędy. Powinieneś:

  1. wybrać jedną z 20 sprawdzonych branż, a nie coś, co wydaje Ci się interesujące,
  2. określić konkretną niszę (słowa kluczowe),
  3. wybrać szablon strony zaprojektowany tak, żeby ludzie klikali w reklamy,
  4. wciąż go optymalizować.

I tak, szablony stron projektuje się tak, żeby wywołać konkretną akcję. Przynajmniej dobrzy projektanci tak robią.

Jak zrobić stronę pod AdSense?

Tymczasem jest grupa osób, które podchodzą do tematu uwzględniając dane statystyczne i badając zachowania użytkowników na swoich stronach. Mając takie dane, mogą zrobić stronę pod AdSense (Made for AdSense, MFA).

Zadanie takiej strony jest jedno: internauta ma wejść na nią z Google i kliknąć reklamę. Cel podobny jak wymyślony przez Ciebie?

Tak, tylko na twojej stronie – dajmy na to blogu – w reklamę kliknie jedna osoba na tysiąc odwiedzających, a na stronie MFA jedna na 10. 10 osób, nie 10 tysięcy. Mówiąc inaczej, jeśli masz blog ze 100 odwiedzinami dziennie, to w reklamę kliknie jedna osoba na 10 dni. Tymczasem MFA ze 100 odwiedzinami dziennie daje 10 kliknięć dziennie. Jest nawet 100 razy skuteczniejsza niż blog!

W związku z tym nie musisz specjalnie starać się o tysiące odsłon. Wystarczy kilkadziesiąt!

Dlaczego jeszcze nie masz MFA?

Skoro MFA są takie piękne, to dlaczego mało kto się za nie bierze? Powodów jest kilka:

  1. prawdopodobnie MFA to dla Ciebie synonim słowa spam,
  2. wiedza w sieci jest albo tak ogólna, że nie daje żadnych rad, albo tak specjalistyczna, że na początku nie wiadomo o czym autor pisze, a aktualnych książek w ogóle nie ma,
  3. trzeba poświęcić masę czasu na znalezienie skutecznego szablonu.

Pierwszy problem jest tylko w głowach osób, które tak mówią. Gdyby MFA były spamem, to Google pozbyłoby się ich szybciej niż Lamon Brewster pozbył się Andrzeja Gołoty. Razem ze stronami MFA znikłyby wyświetlane na nich reklamy AdSense, a Google mogłoby dumnie ogłosić… że właśnie nie mają gdzie wyświetlać reklam, a ich zyski spadły.
Google może co najwyżej modyfikować algorytm ustalania pozycji, żeby kierować internautów tylko do stron, na których rzeczywiście jest wartościowa treść.

Skąd brać praktyczną wiedzę o zarabianiu na AdSense?

Jeśli chcesz zabrać się za zarabianie na AdSense, możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego źródła wiedzy, które pokaże Ci jak działać. Najlepiej byłoby, gdybyś znał taką osobę. Ja znam i wiem, że praca tej osoby polega na przestawianiu reklam w inne miejsca albo zmienianiu ich kolorów i sprawdzaniu co się stanie. I tak co tydzień.

Jeśli twoi znajomi nie przyznają się, że zajmują się MFA, nic straconego. Poradnik AdSense – Czyli jak zwiększyć zarobki poprzez odpowiednie rozmieszczenie reklam pokazuje jak przebiegają przykładowe eksperymenty.

Jego autor, w sieci znany jako Shpyo, stworzył kilkanaście stron pod AdSense. Później pomęczył konsultantów Google (tak, im też zależy, żeby na stronach było dużo kliknięć, bo więcej zarabiają) i po kilku miesiącach testów zwiększył skuteczność reklam o 300%. Prowadzi również blog o AdSense. W poradniku napisał:

Jako ciekawostkę napiszę, że ilość stron i ruch na nich cały czas jest taki sam. Jedyne co się
zmieniało, to miejsce reklam.

Na dowód przedstawia przychody z AdSense:

adsense przychody

Odbierz szablon o skuteczności 10% za darmo!

Tylko skąd wziąć szablon, przy którym ludzie będą klikać w reklamy jak szaleni? Tu spotkała mnie największa niespodzianka. Do poradnika za darmo dołączony jest… gotowy szablon w HTML-u! Nie widziałem czegoś takiego jeszcze nigdzie. Wystarczy, że wstawisz do tego szablonu własną treść (oczywiście dobraną pod zarabiające słowa kluczowe) i kody AdSense, a według autora osiągniesz skuteczność nawet powyżej 10%.

Wybierając Poradnik AdSense dostajesz więc pakiet wszystkiego, co potrzebujesz na początek:

  1. skuteczny szablon strony,
  2. 20-stronicowy poradnik pokazujący jak przeprowadzać testy strony
  3. motywację, żeby zainwestowane pieniądze Ci się jak najszybciej zwróciły.

W dodatku jako czytelnik Like a geek otrzymujesz 10 PLN zniżki. Wystarczy, że zainwestujesz w poradnik korzystając z tego linka.

Mnie taki pakiet startowy przekonuje. Za jakiś czas napiszę jak działa moja pierwsza strona MFA, którą zrobię na podstawie szablonu i poradnika.

PS zacznij zarabiać na AdSense już teraz wybierając Poradnik AdSense ze zniżką 10 PLN.