Zaskakująca golarka Philips SensoTouch [konkurs]

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Testowana golarka Philips SensoTouch

Mam nadzieję, że golarka Philips SensoTouch pozytywnie Cię zaskoczy – stwierdził przedstawiciel Philipsa kiedy dowiedział się, że nigdy porządnie nie ogoliłem się elektryczną golarką.

, TEKST SPONSOROWANY

Kiedy tylko dostałem zaproszenie do testu golarki Philips SensoTouch, napisałem organizatorowi (…)uprzedzam, że testowałem kilka [golarek], ale żadną nie ogoliłem się na tyle dokładnie, żeby zarost wyglądał na krótszy niż dwudniowy. Mimo to był tak pewny siebie (a właściwie jakości golarki), że zaryzykował.

Philips SensoTouch RQ1160/16

Wszystkie zdjęcia własne, wykonane z ręki Olympusem PEN

Golarka solidnie leży w dłoni. Z tyłu pokryta jest gumą, z przodu gładkim plastikiem, przykrywającym ukryte gdzieś wewnątrz diody sygnalizujące stan blokady i baterii oraz włącznik. Wszystko to jest wodoodporne, a golarkę myje się pod bieżącą wodą, nawet jeśli jest włączona.

Każde ostrze jest ruchome, a do tego cała głowica umieszczona jest na czymś przypominającym joystick. Głowicę golarki można wymienić na końcówkę do przycinania baków dołączoną do zestawu.

Testowana golarka Philips SensoTouch

Testowana golarka Philips SensoTouch

Do golarki dołączona jest podstawko-ładowarka. Stali czytelnicy wiedzą już co to znaczy. Na zdjęciu z dłuższego wyjazdu pojawią się kolejne kable. Na szczęście na krótsze niczego nie trzeba brać. Wbudowana bateria po godzinie ładowania napędza ostrza przez kolejną godzinę. W moim wypadku wystarcza to na kilkanaście goleń.

Jedyny problem jest taki, że dioda sygnalizująca niski poziom akumulatora zapala się dosłownie minutę przed jego całkowitym wyczerpaniem. W związku z tym może się okazać, że golarka przestanie działać w czasie golenia!

Golarka czy maszynka?

Wcześniej korzystałem z dwóch dużo tańszych golarek, ale zawsze wyglądałem tak, jakbym nie golił się przez co najmniej dzień. Od jakiegoś roku używam więc jednorazówek znanego producenta na literkę inną niż G ;). Postanowiłem więc porównać obydwa sposoby golenia.

Bierzemy jednego średniozarośniętego Marcina (czas od ostatniego golenia: około 36h).

przed goleniem

Następnie golimy jedną stronę maszynką, a drugą golarką. Różnicy prawie nie widać na zdjęciach.

Uwaga! Poniższe zdjęcia, w przeciwieństwie do tego co widzisz w reklamach maszynek i golarek, nie są poprawiane w PhotoShopie. Może trudno w to uwierzyć, ale moja skóra nie jest idealnie gładka. Na pryszcze stosuję tylko żel do twarzy, a nie rozmycie gaussowskie. Możesz kliknąć i powiększyć zdjęcia, ale robisz to na własną odpowiedzialność!

po goleniu golarką Philips SensoTouch

Golarka Philips SensoTouch

po goleniu dobrą maszynką jednorazową

Dobra maszynka jednorazowa

Ta golarka rzeczywiście mnie zaskoczyła

Według mnie efekt golenia był taki sam po obydwu stronach. Jak widzicie, zdjęcia są prawie takie same, a ślepy test przeprowadzony przy pomocy profesjonalnej testerki ;) nie dał jednoznacznych wyników (po stronie golonej żyletką było trochę gorzej na szyi, ale generalnie była zadowolona z obydwu stron), więc proponuję jeszcze zapoznać się z tabelką.

porównanie golarki i maszynki

*ostrza mają wystarczyć na 2 lata, później maszynka zostaje, ale trzeba kupić nowe ostrza

Golarka była testowana na biednych dzieciach z Polski (w sensie na mnie;). Została wyprodukowana w Holandii.

Golarka Philips SensoTouch rzeczywiście mnie zaskoczyła. Goli tak samo dokładnie jak jednorazówka, a w dodatku szybciej. Mimo dosyć wysokiej ceny, okazała się tańsza w przeliczeniu na jedno golenie (przy założeniu, że ostrza wystarczą na dwa lata, a po tym czasie wywalimy golarkę do śmietnika oddamy golarkę do utylizacji, bo jesteśmy ekologiczni).

Wygraj golarkę Philips SensoTouch!

Do golarki dołączona jest instrukcja, która w prosty sposób wyjaśnia jak należy się golić. Instrukcja w całości opiera się na prostych obrazkach. Aby wziąć udział w konkursie, pomóż uzupełnić instrukcję o podpisy: wybierz jeden obrazek lub jeden ciąg obrazków i napisz w komentarzu jak twoim zdaniem mam je rozumieć (pamiętaj o podaniu e-maila kontaktowego!). Osobę, która wykaże się największą kreatywnością nagrodzimy golarką Philips SensoTouch RQ 1150/16 (bardzo podobną do tej opisywanej) o wartości około 370 zł!

Konkurs trwa tydzień: do godziny 12:00 23 grudnia 2010 (liczy się data dodania komentarza), więc możecie potraktować golarkę jako całkiem fajny prezent świąteczny. Proszę o podanie e-maila kontaktowego w komentarzu. Zostanie on wykorzystany wyłącznie w celu powiadomienia zwycięzcy o nagrodzie. Zwycięzcę poprosimy jeszcze o fizyczny adres w celu wysłania nagrody. Cały regulamin znajduje się tutaj.

Zapraszam do zabawy! Jeśli macie pytania dotyczące golarki, chętnie na nie odpowiem w komentarzu.