Zatrzymać wykop.pl!

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

wykop logo

Od jakiegoś czasu wykop.pl intensywnie się rozwija. Niby to dobrze, ale czy którakolwiek z ostatnich zmian była przydatna? Większość tylko denerwuje i trzeba kombinować jak wrócić do poprzedniej wersji serwisu.

Co nowego?

Ostatnio Arek F. pokazał, jak pozbyć się głupiego systemu oceniania. Ocenianie jest – moim zdaniem – kiepskim pomysłem, gdyż każdy z ukrytych komentarzy i tak trzeba odsłonić, żeby wiedzieć o co chodzi w dyskusji. Chyba, że dyskusje nas nie interesują – wtedy tylko strona dłużej się ładuje (skrypt jest wolny). A co daje ukrywanie komentarzy? Kwiatki takie jak ten.

Jakie jeszcze zmiany wprowadzono? Poza kolejnymi porcjami reklam (które można jednak usunąć) i użytkowników nie pojawiło się ostatnio nic ciekawego… A, przepraszam, najnowszy ficzer – szeregowanie wykopów po najpopularniejszych. Ciekawe, ile programiści skasowali za tę nowoczesną technologię?

Po co to?

Warto zastanowić się chwilę nad sensem wprowadzania takich zmian. Moim zdaniem lepiej by było, gdyby wykop zatrzymał się powiedzmy rok temu i taki już pozostał. Jasne, że wtedy nie byłoby kasy z reklam (bo skąd indziej?), ale dla użytkowników nowości są zwykle utrudnieniem. W związku z powyższym jestem za zatrzymaniem rozwoju wykopu dla dobra użytkowników;)

Co zamiast?

Zamiast wprowadzanych ostatnio zmian, proponuję jedną – zmienić w czytnikach i zakładkach wykop.pl na wykop.pl/technnologia. Dla „nie-stałych” czytelników: wpisu nie należy traktować do końca poważnie.

Autor artykułu: Marcin Kosedowski.