Zdjęcie na Facebooka – jakie wybrać?

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Wiesz jak zrobić zdjęcie na Facebooka, żeby wyjść na nim pięknie i młodo? Statystyka mówi dokładnie jaką fotkę powinieneś wybrać.

Badania przeprowadzone na podstawie analizy pół miliona zdjęć(!) z serwisu randkowego OkCupid, dają jasną odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań w dziejach świata:

Jakie zdjęcie na Facebooka wybrać?

To ważne, bo zdjęcia na FB są przechowywane dłużej niż Ci się wydaje. Podlinkowany artykuł ma dużo cyferek, ale wynikają z niego następujące wnioski:

  1. Wybierz aparat z wymienną optyką, najlepiej Panasonika z systemem Micro 4/3 (coś jak mój PEN). W żadnym wypadku nie rób zdjęć komórką Motoroli.

  2. Ustaw niskąpłytką głębię. Po polsku znaczy to: pokręć pokrętłem które nie wiesz do czego służy, żeby fotografowany był ostry, a wszystko w tle rozmyte. O, tu jest przykład zdjęcia Eda Yourdona z baaardzo niskąpłytką głębią:

    Dobre zdjęcia na FB z płytką głębią

    Dobre zdjęcia na FB z niskąpłytką głębią. Foto Ed Yourdon (CC)

  3. Rób zdjęcia o wschodzie lub o zachodzie słońca. Nie wiem jak to skomentować.

  4. Rób zdjęcie bez lampy bezpośrednio skierowanej na twarz (lepsze zdjęcia wychodzą z miękkim światłem). Włączenie lampy postarza Cię o 7 lat.

Statystycznie takie zdjęcia wychodzą najlepiej. Tak jak statystycznie jak wychodzę z psem na spacer to mam trzy nogi, że pozwolę sobie na cytat. Uwielbiam statystykę :).