Zdobądź 100.000 odwiedzin strony tak jak ja zdobyłem

Tekst przeniesiony z like-a-geek.jogger.pl.

Sposób leniwego bloggera na tysiące odwiedzin - okładka

Gdybym mógł udzielić Ci tylko jednej rady o publikowaniu w Internecie, powiedziałbym, że całkowicie musisz zmienić swoje podejście.

Autor: , foto: ©Cardiae

Długo czekałem z publikacją tego wpisu, ale kilka okoliczności przekonało mnie, że dziś jest ten dzień.

Kiedy wczoraj zajrzałem do Google Analytics , jednego z najpotężniejszych narzędzi dostępnych za darmo w sieci, zobaczyłem taki oto obrazek:

Google Analytics - ponad 100.000 odwiedzin Like a geek w miesiącu

Liczba odwiedzin Like a geek w poprzednim miesiącu przekroczyła barierę 100.000! Mało tego. Ta liczba nie wynika z jednorazowego strzału typu wykupienie reklamy między M jak Miłość a Superhitem TVN-u, ale jest w miarę stała.

Tak, jak to sobie wymarzyłem.

Marzenie zamienia się w cel

Kiedy w czerwcu 2010 roku temu zleciłem optymalizację tego bloga, żeby był bardziej przyjazny wyszukiwarkom, pozycjoner wątpił czy uda się dojść do 30.000 odwiedzin miesięcznie. Ja jednak marzyłem o 100.000.

30.000 odwiedzin osiągnąłem po czterech miesiącach. Sprecyzowałem wtedy swoje marzenie i wśród używanych sposobów promocji zacząłem szukać tej jedynej metody, która pozwoli mi osiągnąć regularne 100.000 odwiedzin miesięcznie. Wykorzystałem Google Analytics, żeby znaleźć kluczowe 20% pracy, które dawały mi 80% ówczesnego efektu.

Znalazłem swoją metodę, a 3 miesiące zajęło mi przekonanie się do niej. Teraz wystarczyło zrobić te 20% trzykrotnie. Ułożyłem plan, a moje marzenie zamieniło się w cel.

Przy okazji odkryłem najważniejszą regułę Internetu.

Najważniejsza reguła Internetu

Po jakichś dwóch latach od założenia strony odkryłem jedną z najważniejszych reguł rządzących Internetem. Wielu właścicieli stron nigdy jej nie odkrywa, ale Ty właśnie ją poznajesz, a zaraz przekonasz się co z niej wynika:

Najważniejsza reguła Internetu

Ludzie nie szukają w Internecie ani newsów, ani artykułów, ani zdjęć rozebranych panienek, ani nawet filmików ze śmiesznymi kotami.

Ludzie szukają rozwiązań ich problemów.

Co mają problemy Internautów do odwiedzin strony?

To proste. Jeśli wiesz jakie problemy mają internauci, możesz je rozwiązać. Czytelnicy będą codziennie wchodzić na twoją stronę. Dokładnie tak jak od roku czytają jeden artykuł, którego statystyki są widoczne na tym rysunku (to dzienna liczba odwiedzin jednego artykułu):

Google Analytics - ponad 100.000 odsłon jednego artykułu

Gwiazdy Internetu korzystają z tej metody…

Co najlepsze, wszyscy najskuteczniejsi właściciele stron wykorzystują ten sposób, aby zdobywać tysiące odwiedzin swoich witryn, pisząc stosunkowo rzadko. Teraz Ty też możesz poznać tę metodę.

Ten darmowy PDF pokaże Ci jak znaleźć problemy do rozwiązania i pisać to, czego internauci potrzebują!

Kiedy kilka miesięcy temu przedstawiłem swój sposób na tysiące odwiedzin na blogu, opinie były wyśmienite:

Ten poradnik nie da czytelnikowi magicznego przycisku napisz mi świetny i potrzebny artykuł, ale jest tak bliski temu, jak to tylko możliwe. Jest to precyzyjna instrukcja stworzenia takiego wpisu, równie dobra, jak dobrze napisany przepis kulinarny.

Krzysztof Lis, zarabianie-na-blogu.pl

Ogólnie szacunek za wszystkie rady i tym podobne tematy:) okazuje się, że są ludzie, którzy potrafią dzielić się tym co dobre, ba! nawet najlepsze:)

Dagmara [z Faceboka]

Jak ktoś umie czytać ze zrozumiem, to szybko złapie o co biega w generowaniu ruchu z wyszukiwarek :)

shpyo [z komentarzy]

A po wsłuchaniu się w pytania poprawiłem to, śmo i owo (no dobra, tak naprawdę dodałem 20 stron A4 wyjaśniających wszystkie wątpliwości). To był dobry pomysł. Informacje płynące od kolejnych testerów okazały się jeszcze lepsze:

Właściwie z nudów założyłem zupełnie nową stronę na darmowym hostingu i bez własnej domeny. Korzystając z porad, w dwie godziny napisałem kilka artykułów i odstawiłem stronę na miesiąc. Na moim koncie AdSense przybyło 40 złotych i te zarobki się utrzymują. Nieźle!

Marcin

Zaskakująco merytoryczny poradnik

tak zatytułował e-mail z podziękowaniem Paweł

Dobra, nie będę się dłużej chwalił kolejnymi e-mailami z podziękowaniami.

Oto Sposób leniwego bloggera na tysiące odwiedzin!

Drugie wydanie Sposobu leniwego bloggera na tysiące odwiedzin jeszcze dokładniej mówi Ci, co krok po kroku robić, żeby twoją stronę odwiedzały tysiące osób. To 40 stron skondensowanej wiedzy, która pokaże ci jak przy minimalnym wkładzie pracy pisać artykuły, które nawet po roku są wciąż czytane.

Teraz Ty też możesz poznać Sposób leniwego bloggera na tysiące odwiedzin.

Na początku pisałem o kilku okolicznościach, które zadecydowały o tym, że akurat teraz informuję Cię o ebooku. 100.000 odwiedzin strony i pozytywne opinie pierwszych czytelników to dwa z powodów.

Trzecim jest fakt, że już w ten weekend prowadzę szkolenie OD ZERA dla osób chcących założyć własne firmy. Mam więc dla Ciebie taką oto propozycję. Możesz wybrać jedną z trzech opcji:

A jeśli szkolenie Cię nie interesuje wolisz, po prostu pobierz za darmo fragment ebooka, żeby przekonać się, że dostaniesz konkretne porady albo szybko zdobądź wiedzę, która pozwoliła mi zdobyć 100.000 stałych odwiedzin miesięcznie i Tobie też pozwoli.