like-a-geek.pl

Blog tematyczny o IT, marketingu, technologiach oraz Internecie.

Poradnik

Jak zabezpieczyć antenę telewizyjną przed zakłóceniami?

Jak zabezpieczyć antenę telewizyjną przed zakłóceniami?

Dziś w większości polskich domów funkcjonuje telewizja naziemna. Antena, która jest do niej wykorzystywana, to nowoczesne rozwiązania, które powinny zapewnić jak najlepszą jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku, a przy tym szereg dodatkowych opcji wpływających na zadowolenie z użytkowania telewizora. W końcu nie ma nic bardziej denerwującego niż nieprzyjemne zakłócenia w odbiorze telewizji, gdy chcemy odpocząć po męczącym dniu i zapewnić sobie przyjemną rozrywkę. Niestety jednak może się to zdarzyć. Popularnie nazywana pikseloza na ekranie, czyli nieostry obraz i szumy, a przy tym trudność w dostępie do wielu kanałów to coś, co może się wydarzyć. Jednak można zmniejszyć ryzyko takich problemów, sprawdzając, czy antena naziemna zewnętrzna jest ustawiona w odpowiedni sposób i nie otaczają ją czynniki, które mogłyby powodować powstałe zakłócenia – zarówno sztuczne, jak i naturalne.

Odpowiednia antena kluczem do sukcesu

Męczy Cię problem słabego sygnały płynącego z telewizji naziemnej? Przede wszystkim upewnij się, że korzystasz z wysokiej jakości sprzętu. Mogą to być anteny naziemne zewnętrzne w sklepie ihaa, które są zdecydowanie najlepszym wyborem w trudnych warunkach i które gwarantują świetną siłę sygnały, ponieważ odbierają one nawet z odległości 50 km. Jednak jeśli nie możesz sobie pozwolić na taki zakup, a chcesz cieszyć się jakościową telewizją naziemną, przekonaj się, co mogą Ci zaoferować kompaktowe rozwiązania od tego samego producenta, czyli anteny naziemne pokojowe w ihaa. Te z kolei bez problemu zamontujesz samodzielnie w domu – w dowolnym pomieszczeniu i miejscu, nie obciążając za bardzo swojego budżetu.

Czym się charakteryzuje niski sygnał?

Mimo odpowiedniej jakości sprzętu ciągle borykasz się z trudnościami w odbiorze sygnału? Bardzo często kluczowym problemem, który go powoduje, jest złe ustawienie anteny. Dzieje się to głównie w przypadku, gdy naszym celem jest antena naziemna zewnętrzna wymagająca nieco więcej trudu przy montażu i odpowiedniej wiedzy. Dlatego zapamiętaj, że decydując się na tę kierunkową, musisz ją zamontować w taki sposób, by była jak najwyżej, a przy tym była zwrócona w kierunku nadajnika. Możesz się przekonać, jakie ustawienie będzie najlepsze, regulując położenie anteny przy jednocześnie włączonym telewizorze. Uzyskany obraz będzie odpowiedzią, że masz już najlepsze ustawienie, czy jeszcze nie. Zdarzyć się może, że nadajnik będzie daleko, co osłabi sygnał bądź pomiędzy nim a anteną pojawią się bariery w postaci np. drzew czy wysokich budynków. Wtedy warto zainwestować w odpowiedni wzmacniacz antenowy. Znajdziesz go na stronie sklepu Ihaa.

Częstym problemem, który wpływa na użytkowanie telewizji i zadowolenie z uzyskanego sygnału, są uszkodzenia – zarówno te wewnętrzne (często niewidoczne na pierwszy rzut oka), jak i zewnętrzne. Zniszczone kable mogą niestety osłabiać odbierany sygnał. Innym powodem, przez który jakość obrazu i dźwięku nas nie satysfakcjonuje są wszelkie usterki wywołane przewodami z uszkodzoną izolacją, niedopasowaniem typów kabli (zewnętrzne używane wewnątrz i odwrotnie) oraz niewystarczająco mocno zaciśnięte złącza na końcach kabli.

Udostępnij