Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing jak zrobić baner na yt

Jak zrobić baner na yt?

Data publikacji 15 czerwca 2022


Działania związane z funkcjonowaniem w sieci, na przykład prowadzeniem własnego kanału na YouTube, są interesujące dla bardzo wielu osób. Nie da się ukryć, że współcześni ludzie w internecie prowadzą swoje biznesy, działania twórcze i w ten sposób rozwijają się również zawodowo. Warto wiedzieć, jak zrobić baner na YT, dzięki któremu będzie można reklamować na przykład swoją stronę internetową, produkt lub usługę.

Dlaczego warto zrobić swój baner na YouTube?

Kariera youtubera, a zatem osoby, która publikuje interesujące filmy w tym kanale społecznościowym, zdobywa w ten sposób popularność i zaczyna monetyzować swoje funkcjonowanie w sieci, interesuje naprawdę bardzo wiele osób. Ze względu na to, że obecnie jest tak bardzo duża konkurencja na tym rynku, trzeba wiedzieć, w jaki sposób się wyróżnić. Zawsze najlepiej działa wyróżnienie się wizualne. Co oznacza to w praktyce?

Warto zadbać o to, jak nasz kanał na YouTubie prezentuje się innym, ponieważ to właśnie wizualne wrażenia odpowiadają za to, że ludzie klikają przycisk subskrypcji i odwiedzają kanał częściej. Baner na YouTubie stworzony na potrzeby własne może być doskonałym sposobem na to, aby zaprezentować się odbiorcom. Warto przedstawić najważniejsze informacje na swój temat i przyciągnąć ich uwagę na dłużej. Wcale nie trzeba wynajmować grafika lub osoby biegłej w tematach związanych z projektowaniem, aby stworzyć interesujący baner. Jak zrobić baner na YouTube samodzielnie? Można na przykład skorzystać z różnego rodzaju kreatorów. Dostępne są praktycznie za darmo w internecie w aplikacjach. Świetną opcją jest między innymi aplikacja Canva. W niej znajdują się różne szablony pozwalające na projektowanie własnych banerów na YouTube.

Jak zrobić baner na YouTube dla siebie?

Dostępne szablony są bardzo proste w użytkowaniu, można powiedzieć, że wręcz intuicyjne. Trzeba jednak wcześniej pobrać sobie aplikację Canva na telefon lub na własny komputer. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że dostęp do pełnej wersji programu jest płatny. Można natomiast zdecydować się na subskrypcję na przykład tylko na miesiąc lub dwa. W tym czasie warto wykorzystać wszystkie najważniejsze możliwości aplikacji w tym czasie. Świetną opcją jest wtedy skorzystanie między innymi z możliwości zaprojektowania banera na YouTube lub kilku banerów, które pobierze się na własny dysk i wykorzysta w późniejszym czasie. Dostępne szablony pozwalają na dostosowanie baneru do własnych potrzeb.

Podczas tworzenia można korzystać z gotowych grafik, można też wykorzystać na przykład własne zdjęcia. To świetna opcja, dzięki której baner będzie bez wątpienia bardziej spersonalizowany, a to dzisiaj najważniejsze. Jeżeli korzysta się z gotowych grafik, może niestety zdarzyć się sytuacja, że inny twórca internetowy zaprojektuje podobny wizualnie baner. A przecież chcemy się wyróżniać, to jedna z ważniejszych potrzeb współczesnych ludzi. Możliwość zastosowania własnych zdjęć i grafik, w połączeniu z interesującymi fontami, za pomocą których można na swoim banerze zapisać chwytliwe hasło, nazwę kanału lub inne informacje, daje szansę na tworzenie atrakcyjnych wizualnie materiałów.

Ewolucja Social Media

Redakcja like-a-geek.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów IT, technologii, marketingu i Internetu, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate kompetencje w dziedzinie informatyki, technologii, marketingu internetowego i jest zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwojem w tych obszarach. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są aktualne, praktyczne i wartościowe dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dzielić się cennymi wskazówkami, poradami i nowinkami technologicznymi, które pomogą naszym czytelnikom rozwijać się w obszarze IT, technologii, marketingu oraz internetowych rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?