like-a-geek.pl

Blog tematyczny o IT, marketingu, technologiach oraz Internecie.

Poradnik

Jakie zalety ma filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

Jakie zalety ma filtr do oczyszczacza powietrza Philips?

Oczyszczacze powietrza marki Philips cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że urządzenia tego typu spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy systematycznie wymieniane będą filtry. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie filtry wybrać w pierwszej kolejności.

Funkcjonalny filtr do oczyszczacza powietrza Philips 3w1

Dobry oczyszczacz powietrza oparty jest na potrójnym systemie filtracji. Wstępny filtr do oczyszczacza powietrza Philips jest w stanie skutecznie zatrzymać większe zanieczyszczenia. Mowa tutaj między innymi o włosach, kurzu i sierści zwierząt. Głównym zadaniem wstępnych filtrów jest wydłużenie żywotności całego modułu. Drugą barierę tworzą filtry HEPA E12, które jak powszechnie wiadomo zatrzymują bakterie, wirusy, roztocza i zarodniki grzybów. Popularne filtry HEPA W12 doskonale radzą sobie również z pleśnią i zanieczyszczeniami mechanicznymi. Warto wspomnieć również o tym, że filtry HEPA skutecznie zatrzymują PM2.5 i PM10, czyli podstawowe składniki smogu. Oryginalne filtry wychwytują nawet cząsteczki o wielkości zaledwie 0,003 mikrona. Ostatnią barierę stanowią filtry węglowe, które skutecznie pochłaniają zapachy, szkodliwe gazy i związki lotne. To właśnie filtry węglowe są w stanie zatrzymać dym tytoniowy, odór śmieci, czy też zapach benzyny.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządny filtr do oczyszczacza powietrza Philips należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Jeżeli chodzi o filtry węglowe, to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na właściwości węgla aktywnego. Specjaliści zalecają również, aby zwrócić uwagę na przepływ powietrza, skuteczność wychwytywania zanieczyszczeń, czy też na minimalny rozmiar cząsteczek pyłu, które jest w stanie pochłonąć filtr. Wybierając oczyszczacz powietrza warto zwrócić uwagę także na liczbę dostępnych trybów, głośność pracy i pobór mocy.

Systematyczne czyszczenie filtrów

Aby wydłużyć żywotność filtrów Philips pamiętać należy o ich systematycznym czyszczeniu. Konserwacja filtrów powinna odbyć się zgodnie z zaleceniami producenta. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby zrezygnować z twardych szczotek, które niestety mogą uszkodzić filtr do oczyszczacza powietrza Philips. Wszelkie zabrudzenia można łatwo pozbyć się za pomocą ciepłej wody i miękkiej gąbki. Ważne jest również to, aby filtry wyschły samoistnie. W instrukcji podanej przez producenta znajdują się również informacje dotyczące tego, co ile trzeba czyścić filtry.

Czym wyróżnia się filtr do oczyszczacza powietrza Philips NanoProtect HEPA?

Filtr do oczyszczacza powietrza Philips NanoProtect HEPA zbudowany jest z mikroskopijnych włókien, które są bardzo gęsto rozłożone we wszystkich kierunkach. Dzięki takiemu rozmieszczeniu możliwe jest skutecznie wyłapywanie zanieczyszczeń. Same włókna tworzą charakterystyczny arkusz, który złożony jest w harmonijkę. W oczyszczaczach marki Philips najlepiej sprawdzą się filtry NanoProtect HEPA, które usuwają nawet 100 razy mniejsze cząsteczki niż klasyczne filtry HEPA. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się również filtr do oczyszczacza PHILIPS FY3432/10. Aktywny filtr węglowy o strukturze plastra miodu doskonale radzi sobie z cząsteczkami lotnymi.

Udostępnij