Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet Nowy raport Devire

Nowy raport Devire – Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?

Data publikacji 15 grudnia 2022

Rynek pracy IT zmienia się w dynamicznym tempie. W ostatnich latach doszło do wielu zmian w zakresie form pracy, sposobu zatrudniania pracowników a także zaczęto na większą skalę stosować rozwiązania cyfrowe. Wiele informacji na temat tego, jak będzie wyglądał rynek pracy IT w 2023 roku, można znaleźć w raporcie Devire „Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników”. Omówiono tam najważniejsze branżowe trendy, które powinni mieć na uwadze zarówno pracownicy jak i pracodawcy.

Jakie informacje zawiera raport Devire?

Darmowy raport Devire „Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?” zawiera wiele cennych informacji, które są niezwykle ważne zarówno dla pracowników HR i IT. 

Na potrzeby raportu przeprowadzono badania ilościowe i wykorzystano dane jakościowe pochodzące ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu eksperci Devire mogli przeprowadzić wszechstronną analizę dotyczącą aktualnych trendów HR. Dzięki niej uzyskali dokładny obraz branży IT na rynku pracy. 

Z raportu Devire można dowiedzieć się m.in.:

  • jak będzie wyglądał rynek pracy IT w 2023 roku,
  • czego oczekują pracownicy IT od przyszłego pracodawcy,
  • czy działy HR rozumieją potrzeby pracowników, 
  • w jaki sposób firmy mogą uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi podmiotami w 2023 roku.

Czy HR zna potrzeby pracowników – co mówi raport Devire? 

Z konkluzji raportu Devire wynika, że istnieje rozbieżność między tym, w jaki sposób działy HR postrzegają skuteczność benefitów i inicjatyw oferowanych w ramach organizacji a tym, co specjaliści IT uważają o benefitach pozapłacowych. Zdaniem ekspertów IT do najbardziej skutecznych w zakresie budowania satysfakcji cieszą się takie benefity jak:

  • czterodniowy tydzień pracy,
  • prywatna opieka medyczna,
  • prywatna opieka stomatologiczna,
  • dodatkowy dzień wolny na well-being.

Czy tak samo uważają pracownicy HR? Okazuje się, że nie. Specjaliści HR mają zupełnie inne zdanie na temat tego, które benefity są najskuteczniejsze z ich punktu widzenia. Szczegółowe informacje na temat tego, czego oczekują eksperci IT na rynku pracy w 2023 roku znajdą Państwo w raporcie Devire „Rynek pracy IT 2023. Czy HR zna oczekiwania pracowników?”.

“Cieszę się, że z Devire możemy aktywnie kształtować rynek pracy, dzieląc się spostrzeżeniami w raporcie “Rynek Pracy IT 2023”. Doświadczenie naszych ekspertów, nabyte podczas kilku tysięcy procesów rekrutacyjnych, przeprowadzonych dla ponad setki podmiotów w 2022 roku, pozwala nam zobaczyć obraz rynku zatrudnienia w szerokim kadrze”

  — komentuje Michał Młynarczyk, CEO Devire.

Materiał zewnętrzny

Jakie są typy pamięci RAM?

Redakcja like-a-geek.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów IT, technologii, marketingu i Internetu, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate kompetencje w dziedzinie informatyki, technologii, marketingu internetowego i jest zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwojem w tych obszarach. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są aktualne, praktyczne i wartościowe dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dzielić się cennymi wskazówkami, poradami i nowinkami technologicznymi, które pomogą naszym czytelnikom rozwijać się w obszarze IT, technologii, marketingu oraz internetowych rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?