Strona główna
IT
Tutaj jesteś
IT strony wordpress

Strony wordpress od podstaw

Data publikacji 15 czerwca 2022


Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnych firm bez strony internetowej. Swoje strony w sieci mają zresztą nie tylko oficjalne firmy, instytucje czy urzędy, ale również indywidualne osoby, które prowadzą na przykład blogi lub strony, które pokazują ich działalność zawodową. Jeśli pragnie się mieć naprawdę profesjonalne miejsce w sieci, najlepiej budowę strony internetowej zlecić profesjonalistom. Chociaż teoretycznie strony wordpress można stawiać samemu, jest to karkołomne zadanie, które niestety może skończyć się fiaskiem.

Funkcjonalne i profesjonalne strony wordpress

Czego od stron internetowych oczekują współcześnie użytkownicy? Tak naprawdę wielu różnych cech. Po pierwsze strona powinna być atrakcyjna wizualnie. Oznacza to, że zwyczajnie powinna być ładna i zachęcać do tego, by z niej korzystać i poszukać tam ważnych dla siebie informacji. Po drugie powinna być przejrzysta, zaprojektowana w sposób intuicyjny. Dlatego właśnie podczas tworzenia wielu różnych stron internetowych dla dużych firm czy instytucji zaangażowani są w to wszystko pracownicy, którzy nazywani są user experience. W skrócie to UX. Ludzie ci testują funkcjonalność strony i sprawdzają, czy działają one w sposób prawidłowy, czy są łatwe, intuicyjne, pozwalają na poszukiwanie konkretnych informacji. Jeszcze jedna ważna kwestia to budowa strony, która będzie świetnie działać zarówno podczas korzystania z na komputerze, jak też na urządzeniach mobilnych.

Budowa strony WordPress samodzielnie

Stronę internetową można próbować zbudować samodzielnie, są do tego odpowiednie programy i aplikacje. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z reguły będzie to strona bardzo prosta, o ograniczonej liczbie funkcjonalności. Taka witryna niestety może nie wyglądać profesjonalnie. Budowa stron internetowych to bowiem zajęcie wymagające naprawdę sporej wiedzy i doświadczenia. Lepiej zlecić to profesjonalistom. Dodatkowo dobrze wiedzieć, że osoby dopiero stawiające swoje pierwsze kroki w budowaniu stron internetowych często proponuję swoje usługi w przystępnych cenach. To również nie do końca dobry trop. Tylko dobry specjalista, zajmujący się budową stron od wielu lat, zrobi to w sposób naprawdę profesjonalny.

Jak długo pisze się stronę internetową?

Projektowanie stron internetowych zajmuje trochę czasu. Szczególnie jeżeli klient decyduje się na różne udogodnienia i unowocześnienia strony, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli usługę zbudowania strony zamawia się u profesjonalisty, czas oczekiwania może wynosić nawet do kilku tygodni. Cena za stworzenie strony internetowej również zależy od jakości świadczonych usług i profesjonalizmu. Najczęściej są to kwoty rzędu nawet kilku tysięcy zł. Szczególnie jeżeli strona budowana jest dla dużej firmy, instytucji czy sklepu. Wtedy fachowiec musi zamieścić wiele różnych ważnych informacji oraz zadbać o stronę wizualną. Musi prezentować się ładnie i przyciągać uwagę klientów na dłużej. Taki aspekt również leży w zadaniach projektanta strony.

Ewolucja Social Media

Redakcja like-a-geek.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów IT, technologii, marketingu i Internetu, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate kompetencje w dziedzinie informatyki, technologii, marketingu internetowego i jest zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwojem w tych obszarach. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są aktualne, praktyczne i wartościowe dla naszej społeczności czytelniczej. Jesteśmy tu, aby dzielić się cennymi wskazówkami, poradami i nowinkami technologicznymi, które pomogą naszym czytelnikom rozwijać się w obszarze IT, technologii, marketingu oraz internetowych rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?